Yasemin Sönmez: “09-12 Mart 2016 tarihlerinde İstanbul kapı/ Pencere/Cam 2016 fuarında başarılı bir fuar geçirdik.”

Prodigital 9-12 Mart tarihleri arasında düzenlenen İstanbul Kapı, Pencere, Cam Fuarında dijital geniş format baskı ve kesim sistemlerini sergiledi. Şirketin Endüstriyel Makine Grup Satış Yöneticisi Yasemin Sönmez fuarı ve tanıttıkları teknolojileri inkjetmagazine’ e anlattı:

“Prodigital firması olarak 25 yıldır Uluslararası markalara ait Geniş format dijital baskı makinalarında 3 farklı sektöre yönelik makinaların Distribütörlüğünü ve teknik servisini yapmaktayız. Tekstil dijital Baskı Makinaları, Reklam / Tanıtım Baskı Makinaları ve Endüstriyel UV Baskı Sistemleri. Bunların yanı sıra geniş format Aristo Marka endüstriyel dijital kesim sistemlerimiz de bulunmaktadır.

Ülkemizin geçirmiş olduğu zor günlere rağmen bu yılki Cam 2016 fuarında dijital baskı teknolojilerine yatırım yapmak isteyen ve yapan bir çok Cam uygulama firmalarıyla karşılaştık. Bu yıl yatırım yapacak firmaların daha bilinçli ve nasıl bir makine aradıklarının farkında olan bir kitle ile karşılaştık. Başlangıç makinaları olarak adlandırılan baskı makinalarıyla sektörde olan firmalar daha profesyonel Endüstriyel UV Baskı makinalarımıza yönelmişlerdir.”

Bilindiği üzere cam oldukça hassas, riskli ve göründüğünden daha zor bir malzemedir. Ön işlem / son işlem gerektiren veya gerektirmeyen safhalarının olduğunu kullanıcılarımıza doğru bir şekilde anlattığımıza inanıyoruz.”

Cam sektörü için çözümlerimiz

cam3

“Fuardaki DİLLİ Neotitan 2504DWV seri makinamız boy limiti olmayan ve ağır malzeme taşıyabilme makine özelliği olması sebebiyle Cam sektörü ve Kapı sektörü içinde ilgi odağı olmuştur.

Firmamız, Endüstriyel alanda mobilya, cam,  metal gibi sektörlerde ve ambalaj sektöründe sonlandırma işlemi yapan makinaları da müşterilerimize sunmaktadır. Endüstriyel Sektörlere yönelik olarak;

Kore menşeili DİLLİ NEOSUN Endüstriyel Hibrit & Flatbed UV Baskı Makinaları (saatte 140m2 hıza sahip),

DİLLİ NEOTİTAN Endüstriyel 160 cm- 250 cm – 320 cm Hibrit & Flatbed Baskı Makinaları ve 5 metreye kadar Rulodan Ruloya Dijital UV Baskı Makinaları (saatte 235 m2 baskı hızına sahip)

Türkiye Pazarına sunmaktayız. Üretim hatlarına entegre edilebilen ve 7/24 çalıştırılabilen makinalar olarak Kapı, Cam, Mobilya, İnşaat gibi sanayi sektörlerinde KORE üretimi DİLLİ marka Endüstriyel UV Baskı makinalarımız çalışmaktadır.

İstanbul Cam Fuarında 2 farklı Dijital UV Baskı Makinalarını sergiledik. DİLLİ marka Kore üretimi Endüstriyel UV Baskı Makinası ve Japonya orijinli MUTOH VJ 1626UH LED UV Baskı Makinası”

DİLLİ NEOTİTAN HB2504DWV

Konica Minolta 1024

Baskı Genişliği: 2500 mm X Limitsiz BOY

Üretim Yeri: KORE

– Çözünürlük max. 1440dpi

– Malzeme Yüksekliği: 50 mm

– Baskı Kafa Secenekleri; Toplam 6 kafa C/M/Y/K/White / Varnish

– Baskı Hızı : Max.50 m2 /saat

– UV Mercury Lamba kullanılmaktadır.

– Gercek Fotograf Baskı kalitesi vermektedir.

MUTOH Valuejet VJ-1626UH Hybrid LED UV Baskı Makinası

Rulodan Ruloya ve Tabaka Baskı Sistemi

CMYK + Beyaz Boya + Vernik

Malzeme Yüksekliği: 15 mm Maksimum

Baskı Kurutma Sistemi : Uzun Ömürlü UV LED

Üretim Yeri: Japonya

Baskı Hızı: 15-20 Metrekare /saat

Çözünürlük: 1440 dpi

Baskı Genişliği:1615 mm x Limitsiz BOY

cam

“İstanbul Cam / Kapı / Pencere 2016 fuarında inşaat, duşakabin, mimari tasarım, yer döşeme, duvar panoları, Söve / Yalıtım malzemeleri, Yönlendirme Tabela & Levha, Alüminyum,  Plastik sektöründen birçok firmanın dijital baskı sistemlerinin artık olmazsa olmaz hale geldiğinin bilincinde olduklarını gözlemledik. Yatırımlar için devletin vermiş olduğu destekleri yeni teknolojiye kullanabilen yeni müşterilerimiz oluşmuştur.

Cam, Ayna, Çerçeve, Kapı, dolap kapak üreticileri, inşaat ve dekorasyon firmaları ürünlerine değer katacak yeni arayışlar içerisinde olması makine satışlarının bu yıl ve önümüzdeki yıllarda daha da artacağını öngörmekteyiz.”

Fuar sonrasında Cam ve Kapı sektörlerinde makine kurulumlarımız gerçekleşecektir.

Tüm ziyaretçilerimize ve müşterilerimize destekleri için çok teşekkür ederiz.

Önemli Duyuru

blank