PENTEX 2017 Değerlendirmesi

8-12 şubat 2017 Gaziantep Orta Doğu Fuar Merkezinde düzenlenen 6. Pentex2017 fuarında  yeni ofisimiz doğu Anadolu ve güneydoğu Anadolu Prodigital bölge müdürlüğümüz ile katılarak doğu bölgelerimizde gelişen tekstil piyasasına makinelerimizi tanıtarak bölgedeki dijital baskı gereksinimlerine profesyonel ve yerinde hizmetimiz ile destek verdik.

  1. Pentex2017 fuarına standımız da Mutoh Valuejet GT405 garment printer (tişört baskı) makinemiz (CMYK+W) 5 renk serisi makinemiz büyük ilgi görürken ulaştığımız baskı kalitesi ile promosyon sektörü tekstil parça baskı emprime müşterilerimiz tarafından detaylı incelenen ve beğenilen makinemiz oldu.

 

Mutoh valuejet süblimasyon transfer baskı serisinden 1938wx makinemizi sergiledik gaziantep ve çevre illerde gelişen tekstil piyasasının ihtiyacını mutoh valuejet serisi baskı makinelerimiz ile kaliteli ve güvenilir servisimiz yerinde hizmetimiz ile karşılamak dan gurur duyuyoruz. Gaziantep bölge müdürlüğümüz bünyesinde satış ve teknik personelimiz bölgeye yerinde başarılı hizmetler veriyorlar.

Mutoh 1938 WX

Mutoh 1938 WX

Transfer baskı kalender tanımımızı yaptığımız pentex fuarında 120cm eninde 60 cm silindir çaplı hızlı portatif makinemizi tanıtır iken makinelerimiz özel üretim olup istenilen baskı genişliklerine göre müşteriye özel üretim yapmaktayız. Transfer baskı kalenderlerinde 120cm,160cm,200cm,260cm ve 320cm ebatlarında makine üretimlerimiz mevcuttur.Ayrıca parça baskı presleri ve direkt kumaş baskı makinaları için ön işlem ve son işlem makinelerinin fikse,buharlama,yıkama,kurutma gibi makinalarda bünyemizde projelendirilmekte ve üretilmektedir.Lamine halı hatlarımız,dot dökme sistemleri ve kurutma fırınlarımız mevcuttur.

Pigment doğal elyaf (pamuk,viskon,keten,tensel,bambu vb.)  üzerine baskı makinelerimizin tanıtımı fuarda tanıtımlarımızı yapıp protexjet1804B 180cm net baskı makinemizi pentex fuarında çalıştırdık. penye ve dokuna pamuklu kumaş üzerine yaptığımız baskılar ile kumaş üreticileri, bebek grubu üretici ve satışcıları, geniş en nevresim ve ev tekstili üreticileri ile makinemizi paylaştık ve yüksek ilgi gören makinemiz gaziantep bölgemize kurulumu yapılmak üzere teslim ettik. Pamuklu kumaşlara dijital baskı yapan geniş en 320cm makinamızda bulunmaktadır.Endüstriyel üretime uygun Protexjet model hızlı pigment baskı makinalarımızda mevcuttur.

6.Pentex 2017 fuarın açılışını Başbakan yardımcısı Mehmet Şimşek yaptı.Mehmet Şimşek standımızı ziyaret etti ve yeni teknoloji tekstil dijital baskı makinalarımızı inceledi.Dijital tekstil baskı teknolojisinin gelişmesiyle tekstil sektörünün başka bir boyuta geçtiğini katılımcılara ve ziyaretçilere söyledi.

Fuar yoğun bir tempoda geçmedi,fakat dijital baskı makinalarıyla katılım gösteren tek firma olduğumuz için oldukça talep gördük.Katılımcıların hemen hepsi ve bölgedeki halıcı ve tekstilcilerin bir çoğu standımızı ziyaret etti.Makinalarımızı incelediler ve fuar esnasında birkaç makine satışı gerçekleşti.

Prodigital olarak fuarı çok başarılı geçirdik diyebiliriz.Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yatırım teşvikleri son hızıyla devam ettiğinden yeni yatırımlar artacak gibi görünüyor. Gaziantep bölge müdürlüğümüz ve İstanbul merkezimiz yatırımcılara ihtiyaçlarını karşılayacak projeler sunmaya devam etmektedir.