İbrahim Tekeş: “Endüstriyel reklam sektörü her geçen gün büyümeye kend

Prodigital, 21-24 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek SIGN İstanbul 2023 Fuarı’na katılıyor. Çok geniş bir makine parkuruyla fuara katılmaya hazırlanan Prodigital, Gongzheng 5.20 baskı genişliğindeki Hibrid LED UV Baskı Makinesi GZR5200 KM modelini ziyaretçilerle buluşturacak. Fuarla ilgili olarak Prodigital Genel Müdürü İbrahim Tekeş sorularımızı yanıtladı.

SIGN İstanbul Fuarı’na sayılı günler kaldı. Bu yıl standınızda misafirleriniz ile bir araya gelme fırsatı bulacaksınız. 2022 yılında gerçekleşen fuar oldukça başarılı geçmişti. Öncelikle bu seneki fuardan beklentileriniz neler olacak.

İbrahim Tekeş: SIGN İstanbul sektörümüzün önemli fuar organizasyonlarından bir tanesidir. Prodigital olarak her sene olduğu gibi bu sene de SIGN İstanbul 2023’e Türkiye’nin en geniş makine parkuruyla çıkmaya hazırlanıyoruz. Bu yıl fuarda Türkiye’de ilk olacak Gongzheng’in 5.20 Metre Baskı Genişliğine sahip Hibrit Led Uv Baskı Makinesi GZR5200 KM Modelini misafirlerimizle buluşturacağız. 2023- 2024 sezonunun sektörümüz açısından ülkemizde hareketli bir yıl olacağını düşünüyoruz. Önümüzde yerel seçimler var. Dolayısıyla bu seneki fuar önceki yıllara göre biraz daha hareketli geçer. Tabi ülkemizde ve dünya da yaşanan ekonomik problemler iyileşmeye doğru giderse bu hareketlilik daha da hız kazanır.

SIGN İstanbul Fuarı’ndaki standınızı ziyaret eden misafirler, hangi teknoloji ve ürünlerinizi bulacak?

İbrahim Tekeş: Prodigital olarak sektörümüzle ilgili dünyanın önde gelen markalarının distribütörlüğünü yürütüyoruz. Sektörümüzle ilgili teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Bu sene de SIGN İstanbul Fuarında Reklam, Tekstil Ve Endüstriyel alanların (ambalaj, ahşap, cam, halı, deri, perde, vb) dijital baskı, kesim, ön işlem ve son işlem ekipmanlarını müşterilerimizle buluşturacağız. Bu sene fuara 2 standımızla geniş bir yelpazede katılacağız. SIGN İstanbul bünyesinde Promogift ile düzenlenen promosyon sokağında da bir standımız olacak.

Standımızı Eco/solvent, Dijital UV Baskı Sistemleri ve Tekstil olmak üzere 3 ana başlıkta dizayn ettik.

Eco/solvent grupta dijital Türkiye’nin en çok satan modelleri Gongzheng GZH5306 5,20 metre solvent dijital baskı makinası 450m2 baskı hızıyla sınıfının en iyisi, 6 adet çift girişli Fuji Dimatix Starfire 10pl baskı kafası kullanıyor. Sahne ve cephe baskı yapanların tercihi olan makine çok satılan ve tercih edilen bir modeldir. GZM3204SG ve C3204SG Plus Dijital Baskı makinesi modelleri 4 kafa Fuji Dimatix Starfire Baskı kafası (10pl), düşük boya maliyeti ve yüksek baskı kalitesi sunan teknolojileriyle müşterilerimizle buluşacak. Bunu yanında 2023 ün en çok talep gören modeli Gongzheng/Thunderjet AQ3204S 4 kafa yeni teknoloji orijinal Epson İ3200 E1 baskı kafası ve 3.20 cm endüstriyel kasa tarımı ile yüksek hız ve baskı kalitesi sunan modelimiz standımızda yerini alacak. Diğer yandan daha küçük işletmelerin dijital baskı ihtiyaçlarına cevap veren Gongzheng / Thunderjet AC1601S 1 kafa Epson İ3200 160 cm baskı genişliğine sahip ecosolvent Dijital Baskı Makinemiz standımızda yer alacak.

Dijital UV Baskı Sistemlerini Hibrit, Flatbed ve Roll To Roll Olmak Üzere 3 başlıkta kategorize ettik. Dijital Uv Baskı Sitemleri grubunda Türkiye de ilk ve tek olan Yeni Teknoloji Gongzheng’in 5.20 Metre Baskı genişliğine sahip, hem rulo hem de tabaka malzemelere UV Baskı imkanı sunan Hibrit modeli Gongzheng GZR5200KM Hibrit Led UV Baskı makinemiz SIGN İSTANBUL 2023’ün gözdesi olacak. 16 kafa (4xcmyk)+4 adet Beyaz baskı kafasına kadar çıkabilen hibrit model Folyo, branda, teknik tekstil kumaşlar, dekota, kompozit vb tabaka malzemelere baskı imkanı sunacak. Bunu yanında yine Gongzheng’in Hibrit Modelleri olan GZF3208D ve GZF2008D hibrit Led uv Baskı Makineleri standımızda yerini olacak. Her iki model de opsiyonel Ricoh G5/G6 baskı kafası, metal encoder, manyetik ray sistemi ile müşterilerimizin hem rulo hem tabaka malzemelere UV baskı taleplerine cevap verecek.  Diğer yandan Gongzheng’in Endüstriyel tasarım Flatbed UV Serisi H3220GN 320cm /200 cm baskı ebatlı olan Flatbed Led UV baskı makinesi standımızda ziyaretçilerimiz ile buluşacak. 8 adet Ricoh G6 ( 3xcmyk, 2×2 white) baskı kafası, 10 cm baskı yüksekliği, ayrı ayrı kontrol edilebilir bölgesel vakum ayarı ve enerji tasarruflu su soğutmalı led UV lambalar ile sektörün geniş ebat tabaka malzemelere UV baskı ihtiyacına cevap verecek. Bunun yanında H1612GI 160 cm x120 cm baskı genişliğine sahip Dijital Led UV Baskı Makinemiz ve H0906EI 90cmx60cm baskı genişliğine sahip kişiselleştirilmiş ürünlere UV baskı çözümü sunan modelimiz standımızda yerini alacak.

UV Baskı Sistemlerinde Rulodan Ruloya (Roll to Roll) baskı çözümü sunan Gongzheng’in GZM3200KM 3.20 cm baskı genişliği 8 adet Konica 1024İ veya 1024A (6pl) baskı kafasıyla teknik tekstil kumaşlara (lightbox), folyo, branda, kanvas vb rulo malzemelere UV baskı imkanı sunan Led UV baskı makinemiz ziyaretçilerimizin beğenisine sunulacak. Bunun yanında Yine Gongzheng’in Thunderjet serisi AQ1804UV ve AC1802UV Roll To Roll Led UV baskı makineleri standımızda yerini alacak.

Tekstil olarak; Tekstil /Bayrak / Direkt kumaş üzerine baskı imkanı veren, sektörün amiral makine modeli olan Gongzheng GZS3204 Plus Dijital Tekstil Baskı makinemiz standımızda yer alacak. Diğer yandan yeni model kendinden Fikseli 4 kafa Epson İ3200 Baskı Kafasına sahip 220 cm baskı genişliği ile Protexjet 2204HI Tekstil/ Bayrak Baskı Makinemiz müşterilerimizin beğenisine sunulacak. Ayrıca Gongzheng / Thunderjet in Süblime Transfer Baskı Makinesi serisi GS1908T Süblime Transfer baskı makinemiz 8 Kafa orijinal Epson İ3200 A1 Baskı kafası, 190 cm baskı genişliği, 350m2/ saat baskı hızı ve jumbo malzeme besleme ve toplama sistemi ile müşterilerimizin karşısına çıkacak.

Ayrıca distrübitörlüğünü yaptığımız Japon firması Mutoh’un makinalarında tanıtımını yapacağız. Mutoh makine gruplarımız Eko solvent, süblime ve UV sistemlerinden oluşmaktadır.

Mutoh’un yeni serisi Mutoh XpertJet XPJ-1341SR PRO Eco-Solvent yazıcı, az yer kaplayan ve yüksek kaliteli çıktısı ile canlı grafik ve tabela üretimi için idealdir. MUTOH’un yeni orijinal VerteLith RIP Yazılımı tarafından desteklenmektedir XPJ-1341SR PRO ayrıca, daha pürüzsüz görünen görüntüler oluşturmak için şeritlenmeyi azaltan i-ekran optimizasyon teknolojisi bulunur.

Mutoh Performansjet PJ2508UF; Yeni üretilen bu model uv makinamız çok fonksiyonlu olarak üretildi. CMYK+W, CMYK+CMYK, CMYK+LC, LM, W, CMYK+LC,LM,W.V. gibi konfigürasyonlara sahip makinamız Ricoh Gen5 kafa ile üretildi ve oldukça hızlı, düşük boya maliyetiyle Türkiye’deki üreticilerin beğenisine sunulacak bir makine. Ahşap, cam, deri, promosyon malzemeleri, dekota vs. malzemelere 3D baskılar yapabiliyor.

Mutoh XPJ-461 ve XPJ-661 masaüstü uv baskı makinası; Mutoh’un doğrudan nesneye baskı yapan yazıcı modellerinden Valuejet 426uf ve 626uf  modellerine ilave olarak sunulan model yeni çok dilli sezgisel OLED ekranı, geliştirilmiş baskı alanı Mutoh’un kısmi karartma teknolojisi gibi sistemlere sahip, yeni geliştirilmiş bölümlere ayrılmış 2 inç genişliğinde uv lamba ile donatılmış. Her iki yazıcıda CMYK veya CMYK+BEYAZ+VERNİK konfigürasyonunda kurulabiliyor ve 15cm kalınlığına kadar malzemelere doğrudan baskı yapabiliyor.

XpertJet Tekstil-Transfer/Sublime  Serisi : Mutoh XPJ-1682WR ; Yeni tasarlanmış malzeme besleme sistemi ve çok seviyeli ,ayarlanabilir pinç roller ile geliştirilmiş malzeme besleme mekanizmasıIşıklı baskı platformu ve yeni sezgisel OLED ekran, Kısmen kullanılmış bir ruloda kalan medyayı kolayca takip etmek için Medya İzleyici özelliği, Mükemmel kullanıcı deneyimi ve optimum kalitede baskılar sunuyor. Serinin diğer yeni modeli XPJ-1642WR Süblime Transfer Baskı Makinesi 2 adet ultra geniş AccuFine baskı kafası ile yüksek keskinlikte atışlar, Mutoh’un 4. nesil baskı teknolojisi i-screen özelliği ile yüksek hızlarda dahi bozulmayan  kaliteli baskılar sunar. Mutoh’un DropMaster 2 teknolojisi ile çift yönlü baskılarda otomatik doğrulama, FeedMaster özelliği sayesinde otomatik feed (step) ayarı, Kapalı  olan nozzle ları diğer nozzle’lar ile Telefi Eden Nozzle Area Select teknolojisi ile daha uzun kafa ömrü sunuyor.

MUTOH kesim plotterları; yeni nesil teknolojisiyle daha da güçlenerek ve seçeneklerini arttırarak VC2-600,VC2-1300,VC2-1800 ebadlarında optik göz okuyuculu (pozalı sistem) tam otomatik kesim makinaları olarak üretilmeye devam etmektedir.

Protexjet Tekstil gruplarımızda Süblime baskı makinaları, Halı baskı makinaları, DTF parça transfer baskı makinaları, DTF UV transfer baskı makinaları ve DTG direkt tişört baskı makinaları bulunmaktadır.

Bu grupta ayrıca kumaş ve ev tekstili için direkt baskı makinaları bulunmaktadır. Pigment ve dispers boya ile baskı yapan blanketli-blanketsiz tekstil makinalarımız, Ön işlem ve son işlem fikse, kalender ve presler ve laminasyon makinaları bulunmaktadır.

 Halı baskı makinaları;

Gongzheng, Mutoh ve Protexjet olarak üç marka altında çeşitli ebat ve hızlarda tekstil ve halı baskı sistemleri satmaktayız. 160cm, 180cm, 200cm, 280cm, 320 cm ve 420cm ebadlarında olmak üzere birçok çeşit kaymaz taban baskı makinalarımız bulunmaktadır.

Halı dijital baskı hatlarımız 2 şekilde oluşmaktadır. Kaymaz taban halı hattı ve Direkt baskı halı hattı. Kaymaz taban halı sistemi; Dijital baskı makinası, kalender, laminasyon makinası ve konfeksiyon hatlarından oluşmaktadır.

Direkt baskı halı hattı; Bu hattımız 2 metre ve 3.20 ve 4.20 enlerinde konveyör-Blanketli bir sistemdir. Havlı halılara ve havsız halılara direkt baskı yapmaktadır. Bu hat baskı makinası ve Tünel fikse fırınından oluşmaktadır.

Protexjet masaüstü tişört baskı makinası;

Epson kafa kullanan makinamız Tişorte direkt baskı yapmaktadır. CMYK+White boya sistemiyle çalışmaktadır. Canlı renkler ve mükemmel boya kalitesi ile pamuk, viskon, keten, bambu, kumaş ve karışım kumaşlara baskı yapmaktadır.3 farklı tabla ölçüsü ile ekonomik bir makinadır.

Protexjet infrared fikse, tünel fikse ve kalender son işlem makinaları bulunmaktadır.

 

TP60 parça baskı sistemi;

Tozlama sistemli transfer baskı sistemi pigment boya kullanan makinamız CMYK ve Beyaz boya kullanmaktadır. Her türlü kumaşa transfer baskıya uygundur. Dijital baskı makinası, tozlama fırını ve transfer presinden oluşan bu sistemde her türlü logo ve dijital baskı baskes yapmadan kumaşa aktarılabilmektedir. Beyaz boyadan dolayı renkli kumaşlara da transfer yapılabilmektedir. Tuşesiz yüksek yıkama hassasiyetli baskılar ve canlı renkler oluşmaktadır. Ekonomik seri bir sistemdir.

Kesim sistemlerimizde CNC, Lazer, Dijital Cuter, Harf büküm ve kesim, strafor kesim makinalarımız bulunmaktadır.

Aristo dijital kesim sistemleri;

Ambalaj sektörü başta olmak üzere birçok sektörde kullanılan Aristo (Almanya) Aristo digital router 160 yıllık bir teknoloji firması CL, TL, SL, LFC, PLC modelleri ile Hızlı, Hassas kesim, üretim otomasyon, inovatif&yüksek kalite.

100 cm den – 800cm’e kadar makinalar üretiyor. Multicad sistemli kafalarla kesme, frezeleme, puanlama, ezme, işaretleme, etiket kesme vb. V kesim, Tekstil Teknik kompozit malzemeler, Deri, PVC plakalar ve daha fazlası kesme, işleme yapabiliyor.

Procut dijital kesim sistemleri;

Daha ekonomik seri olan bu makinalar matbaa, ambalaj, reklam vb. sektörler için üretilmiştir.

100x130cm 180x150cm 250x160cm 300x200cm ebadları bulunmaktadır.

Ziyaretçilerin büyük bir bölümü fuarda yenilik arayışında oluyor. Sizin fuara özel sunacağınız yenilikler olacak mı ?

İbrahim Tekeş: Prodigital 30 yılı aşkın süredir sektörümüzü her sene dünyanın en yeni teknolojileri ile buluşturuyor. Ziyaretçiler fuarda standımız da ülkemize ilk defa gelecek olan 5.20 metre baskı genişliğine sahip Gongzheng GZR5200KM Hibrit Led UV baskı makinesini inceleme fırsatı bulacaklar. Diğer yandan sektördeki ecosolvent makinelerden ENDÜSTRİYEL Tasarımı, güçlü gövdesi (1000 kg)  ile ayrılarak ön plana çıkan Gongzheng / Thunderjet AQ3204S Orjinal 4 Adet Epson İ3200 E1 Baskı kafası ile özellikle yüksek baskı kalitesi ile yüksek hızları bir arada isteyen ziyaretçilerin gözdesi olacak.

Fuarda daha çok hangi sektörlerden ilgi bekliyorsunuz? Bununla birlikte yurt içi ve yurt dışı ziyaretlerine ilişkin beklentileriniz nasıl?

İbrahim Tekeş: SIGN İstanbul Fuarı, ilgi gören sektörümüz için önemli bir fuar organizasyonudur. Bu sene fuara yurt içi reklam sektöründen yoğun ilgi bekliyoruz. Önümüzde yerel seçimler var. Bu durum sektörü oldukça hareketli hale getirecek. Diğer yandan ambalaj sektöründe pandemiden sonra gelişen hareketlilik ve az adetli ambalaj ürünlerine yönelik artan baskı ve kesim ihtiyacı talebi karşılık bulmaya başladı. Dolayısıyla ambalaj sektörü de fuara yoğun ilgi gösterecektir. Ayrıca deri/ suni deri, cam, ahşap, ev tekstili gibi sektörlerinde fuara ilgi göstereceğini söyleyebiliriz. Türkiye Avrupa ve çevre ülkeler için bir üretim merkezi haline gelmeye başladı. Dolayısıyla bu yıl yurt dışı ziyaretçi profilinde artış gözlemlenebilir.

SIGN İstanbul Fuarı’nın sektör üzerindeki etkisi hakkında beler söylemek istersiniz? Fuarın sektör açısından öneminden bahseder misiniz?

İbrahim Tekeş: Fuar organizasyonları her sektör için önemli buluşma alanlarıdır. SIGN İSTANBUL da her geçen yıl daha da büyüyerek sektörümüzün paydaşlarını, müşterilerimizi bir araya getirerek önemli bir organizasyon a imza atıyor. Prodigital olarak bu vesileyle müşterilerimizle bir araya geliyoruz ve müşterilerimiz sunduğumuz birçok teknolojiyi bir arada görme ve deneyimleme imkanı buluyor.

Döviz kurlarındaki artış piyasaları oldukça olumsuz etkiledi.  İçinde bulunduğumuz endüstriyel reklam sektörüne ve firmanıza olan yansımaları hakkında neler söylemek istersiniz?

İbrahim Tekeş: Dünyada ve özellikle ülkemizde yaklaşık 5-6 yıldır ciddi anlamda ekonomik dalgalanma ve istikrarsız bir durum yaşıyoruz. Döviz kurlarında ön görülemez istikrarsız bir durum mevcut. Bu durum haliyle bizim gibi ithalatçı firmalar açısından zorlayıcı bir durum. Döviz kurlarındaki artış vadeli satışları imkansız hale getirdi. Diğer yandan yatırımcılar yatırım kararı almakta zorlanır hale geldi. Umarız bu süreç yakın zamanda daha sürdürülebilir ve öngörülebilir bir duruma kavuşur.

Daha stabil piyasa koşulları ile birlikte yatırım iştahı artacaktır. Bunun oluşması için öngördüğünüz bir zaman dilimi var mı? SIGN İstanbul Fuarı bunun için bir başlangıç olabilir mi?

İbrahim Tekeş: Tabi bu durum hala öngörülebilir durumda değil. Piyasalarda halen bir tedirginlik ve belirsizlik hakim. Ama uzmanlar 2024 yılının 2. yarısını işaret ediyor. Umarız SIGN İstanbul sektörümüz açısından bir hareketlilik getirir ve bunun bir başlangıcı olur.

Fuar vesilesiyle Endüstriyel Reklam Sektörüne vermek istediğiniz bir mesaj var mı?

İbrahim Tekeş: Endüstriyel reklam sektörü her geçen gün büyümeye kendini geliştirmeye devam ediyor. Prodigital olarak 30 yılı aşkın süredir sektörün bu büyüme ve gelişmesine önemli katkıda bulunuyoruz. Umarız bu fuar ile birlikte sektörümüz ahlaklı kazanç ve etik değerlere öncelik veren, sektörel kalkınmayı destekleyen, kaliteli ve rekabetçi ortamın olduğu bir sektör haline gelir.

Benzer İçerikler

Prodigital Genel Müdürü İbrahim Tekeş: Yatırımda başarıya ulaşmanın yolu doğru marka ve firma tercihidir

Prodigital Genel Müdürü İbrahim Tekeş: Yatırımda başarıya ulaşmanın yolu doğru marka ve firma tercihidir

İbrahim Tekeş: “Yatırım yapmayı planlayan firmaların bu dönemde daha real üretime yönelik alanlara iş yapacak dijital baskı m
Prodigital Genel Müdürü İbrahim Tekeş “2021 senesi, Gongzheng UV Yılı Olacak’’

Prodigital Genel Müdürü İbrahim Tekeş “2021 senesi, Gongzheng UV Yılı Olacak’’

Prodigital uzun yıllardır dijital baskı sektörünün gelişimi ile dünya çapında teknoloji üreten firmaların Türkiye Distiribütö
Prodigital Genel Müdürü İbrahim Tekeş: “Her zamankinden daha güçlü bir şekilde 2021 yılına giriyoruz”

Prodigital Genel Müdürü İbrahim Tekeş: “Her zamankinden daha güçlü bir şekilde 2021 yılına giriyoruz”

İbrahim Tekeş: “2020 yılını ticari anlamda iyi geçirdik diyebilirim. Piyasadan kaynaklanan bazı sıkıntılarla karşılaştık ama
Mutoh XpertJet Geniş Formatlı Yazıcılar

Mutoh XpertJet Geniş Formatlı Yazıcılar

Mutoh XpertJet Geniş Formatlı Yazıcılar Mutoh Industries Co. Ltd., iki yeni 64 ”(162 cm) genişliğinde yüksek kaliteli ve yük
PRODİGİTAL’DEN EYLÜL AYINDA SEKTÖRLERE YÖN VEREN DÖRT FUARA ÇIKARMA!

PRODİGİTAL’DEN EYLÜL AYINDA SEKTÖRLERE YÖN VEREN DÖRT FUARA ÇIKARMA!

PRODİGİTAL’DEN EYLÜL AYINDA SEKTÖRLERE YÖN VEREN DÖRT FUARA ÇIKARMA! Eylül ayında katılacağı sektörlere yön veren 4 farklı f
Sektörümüzde Kullanılan Geçmişten Günümüze Dijital Baskı Makinesi Markaları

Sektörümüzde Kullanılan Geçmişten Günümüze Dijital Baskı Makinesi Markaları

  Sektörümüzde Kullanılan Geçmişten Günümüze  Dijital Baskı Makinesi Markaları Ülkemiz dijital baskı makineleri ile 1980 ler
Prodigital Yönetim Kurulu Başkanı Sn İbrahim Tekeş SİgnGraphic Dergisi İçin FespaEurasia 2021 İle İlgili Değerlendirmelerde Bulundu

Prodigital Yönetim Kurulu Başkanı Sn İbrahim Tekeş SİgnGraphic Dergisi İçin FespaEurasia 2021 İle İlgili Değerlendirmelerde Bulundu

FESPA Eurasia Fuarı iki yıl aradan sonra tekrar düzenleniyor. Fuarla ilgili düşüncelerinizi ve beklentilerinizi öğrenebilir
Dijital Baskı Makinelerinde Kullanılan Baskı Malzemeleri Nelerdir ?

Dijital Baskı Makinelerinde Kullanılan Baskı Malzemeleri Nelerdir ?

Dijital baskı makinelerinde kullanılan malzemeler nelerdir?  Bu yazımızda hemen hemen her sektöre hitap eden dijital baskı m
Prodigital Reklam Makine Grubu Sorumlusu Sadık Akdaş: “SIGN İstanbul’u gerçek yatırımcı ziyaret etti”

Prodigital Reklam Makine Grubu Sorumlusu Sadık Akdaş: “SIGN İstanbul’u gerçek yatırımcı ziyaret etti”

Prodigital, SIGN İstanbul 2021’de, reklam, tekstil sektörüne, halı, promosyon, ahşap, cam, suni deri, dekorasyon ve mobilya s
Prodigital ve UV Baskı Çözümleri Dünyası

Prodigital ve UV Baskı Çözümleri Dünyası

Prodigital dijital baskı sektörünün gelişimi ile dünya çapında teknoloji üreten firmaların Türkiye Distiribütörlüklerini alar
8. ARED Ödülleri’22 başvuruları Prodigital sponsorluğunda başladı!

8. ARED Ödülleri’22 başvuruları Prodigital sponsorluğunda başladı!

Endüstriyel Reklam Ürünleri Sektörünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla, bu yıl sekizincisi düzenlenen ARED Ödülleri’22, “E
Prodigital Genel Müdürü İbrahim Tekeş: “Yatırımda uzun vadeli düşünmek her zaman kazanç getirir”

Prodigital Genel Müdürü İbrahim Tekeş: “Yatırımda uzun vadeli düşünmek her zaman kazanç getirir”

Prodigital, Türkiye ve çevre ülkeler temsilciliğini yürüttüğü Mutoh, DGI, Dilli, Aristo ve boya markalarıyla Fespa Global Pri