İbrahim Tekeş: “SIGN İstanbul sadece reklam sektörü için değil birçok

İbrahim Tekeş: “SIGN İstanbul sadece reklam sektörü için değil birçok sektör için çok önem kazandı. Bana göre alanında Avrasya’nın en etkili fuarı diyebiliriz. Artık bu fuarda bulunmak katılımcılar için bir prestij, ziyaretçiler içinde en yeni dijital teknolojilerle buluşma noktasıdır”

 

Prodigital, 21-24 Eylül tarihleri arasında düzenlenen SIGN İstanbul 2023 Fuarı’na katıldı. Çok geniş bir makine parkuruyla fuara katılan Prodigital, geniş ürün yelpazesini fuar ziyaretçileriyle buluşturdu. Fuarın ardından Prodigital Genel Müdürü İbrahim Tekeş sorularımızı yanıtladı.

 SIGN İstanbul Fuarı’na başarılı bir şekilde tamamlandı. Bu yılda standınızda misafirlerinizle bir araya gelme fırsatı buldunuz. SIGN İstanbul 2023 Fuarı’na ilişkin görüş ve düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

İbrahim Tekeş: SIGN İstanbul 2023 fuarı diğer yıllara nazaran yoğun bir tempoda geçti. Yurtiçi ve yurtdışından gelen misafirlerimizi ağırladık. Müşterilerimizle yeni teknolojileri ve iş geliştirme stratejilerini konuştuk. SIGN İstanbul 2023 fuarı ve eşzamanlı gerçekleştirilen Promogift fuarı düzenlendi. Hem SIGN İstanbul hemde Promogift fuarında stand açan tek firma Prodijital oldu. Ayrıca fuar organizatörünü de tebrik ediyorum. Organizasyon oldukça kusursuz yapılmıştı ve çok başarılı oldu.

SIGN İstanbul Fuarı’ndaki standınızı ziyaret eden misafirler, hangi teknoloji ve ürünlerinizi standınızda gördü?

Bildiğiniz gibi bir çok markanın 20 yıldan fazladır distrübütörlüğünü yapıyoruz. Gongzheng, Dilli, Aristo, Mutoh, Allwin vb. firmaların yıllardır makinalarını başarılı bir şekilde getirip satıyoruz ve satış sonrası hizmetlerini veriyoruz.

Bu fuarda Reklam, Tekstil ve Endüstriyel alanlardaki dijital baskı makinalarımızı, Dijital kesim sistemlerimizi, Laminasyon makinaları, kesim Plotterlerı, fikse ve fırınların tanıtımını yaptık.

Gongzheng Türkiye Distrübütörü olarak bu yıl 350 m2’lik standımıza tamamen Gongzheng makinalarını koyduk ve sergiledik. Tüm makinalarımız müşterilerimiz tarafından beğeniyle incelendi ve satın alındı. Standımızı Solvent, Eco Solvent, Dijital Uv Baskı Sistemleri ve Tekstil olmak üzere 3 ana başlıkta dizayn ettik.

Solvent /Eco Solvent grupta; Türkiye nin en çok satan modellleri Gongzheng GZH5306 5,30 metre Solvent dijital baskı makinası 450m2 baskı hızıyla sınıfının en iyisi,6 adet çift girişli Fuji Dimatix Starfire 10pl baskı kafası kullanıyor. Sahnecilerin ve cephe basanların tercihi olan makine çok satılan ve kullanılan bir model. GZM3204SG ve C3204SG Plus Dijital Baskı makinesi modelleri 4 kafa Fuji Dimatix Starfire Baskı kafası ( 10pl) , düşük boya maliyeti ve yüksek baskı kalitesi sunan teknolojileriyle müşterilerimizle buluşturduk. Bunun yanında 2023 ün en çok talep gören modeli Gongzheng/Thunderjet AQ3204S 4 kafa yeni teknoloji orijinal Epson İ3200 E1 baskı kafası ve 3.20 cm endüstriyel kasa tasarımı ile yüksek hız ve baskı kalitesi sunan modelimiz standımızda yerini aldı.

Diğer yandan daha küçük işletmelerin dijital baskı ihtiyaçlarına cevap veren Gongzheng / Thunderjet AC1601S 1 kafa Epson İ3200 160 cm baskı genişliğine sahip  Ecosolvent Dijital Baskı Makinemiz standımızda yer aldı, Ayrıca Thunderjet ‘in yeni modeli AQ1602S modeli olarak sunduğumuz 2 adet İ3200 baskı kafası olan makinamızda piyasada yerini aldı.

Ekonomik seri olan Proprint 1851-SI 180 cm i3200 baskı kafası kullanan makinamızda Promogift standımızda folyo ağırlıklı baskı yaparak müşterilerimizin ilgi odağı oldu.

Dijital UV Baskı Sistemlerini Hibrit, Flatbed ve Roll To Roll Olmak Üzere 3 başlıkta kategorize ettik.

Dijital Uv Baskı Sitemleri grubunda Türkiye de ilk ve tek olan Yeni Teknoloji Gongzheng’in 5.20 Metre Baskı genişliğine sahip, hem rulo hem de tabaka malzemelere UV Baskı imkanı sunan Hibrit modeli Gongzheng GZR5200KM Hibrit Led UV Baskı makinemiz SIGN İstanbul 2023’ün gözdesi oldu. 16 kafa (4xcmyk)+4 adet Beyaz baskı kafasına kadar çıkabilen hibrit model Folyo, branda, teknik tekstil kumaşlar, dekota, kompozit vb tabaka malzemelere baskı imkanı sundu.

 

Bunun yanında yine Gongzheng in Hibrit Modelleri olan GZF3208D ve GZF2008D hibrit Led uv Baskı Makineleri standımızda yerini aldı. Her iki model de opsiyonel Ricoh Gen5 ve Gen6 baskı kafası, metal encoder, manyetik ray sistemi ile müşterilerimizin hem rulo hem tabaka malzemelere uv baskı taleplerine cevap verdi.  Diğer yandan Gongzheng in Endüstriyel tasarım Flatbed Uv Serisi H3220GN 320cm /200 cm baskı ebatlı olan Flatbed Led uv baskı makinesi standımızda ziyaretçilerimiz ile buluştu. 8 adet Ricoh Gen6 ( 3xcmyk , 2×2 white) baskı kafası, 10 cm baskı yüksekliği, ayrı ayrı kontrol edilebilir bölgesel vakum ayarı ve enerji tasarruflu su soğutmalı led Uv lambalar ile sektörün geniş ebat tabaka malzemelere uv baskı ihtiyacına cevap verdi.

Gongzheng’in H1612GI Flatbed  160 cm x120 cm baskı genişliğine sahip Dijital Led UV Baskı Makinemiz Jet ateşleme teknolojisi ile 15mm derinliğe kadar çukur yüzeylere baskı olanağı ile büyük ilgi gördü.

Yine Gongzheng’in H0906EI 90cmx60cm Flatbed Led  uv baskı makinamız Epson i3200 baskı  kafaları ile  kişiselleştirilmiş ürünlere baskı imkanı sunuyor,3D kabartma baskısı yapabilen ve en büyük özelliklerinden biride 75cm eninde silindir basma aparatı ile  Promogift standımızda müşterilerimizin ilgi odağındaydı.

Uv Baskı Sistemlerinde Rulodan Ruloya ( Roll to Roll) baskı çözümü sunan Gongzheng in GZM3200KM PRO  3.20 cm baskı genişliği 8 adet Konica 1024İ veya 1024A (6pl) baskı kafasıyla teknik tekstil kumaşlara özellikle (lightbox) , Folyo, branda Kanvas vb rulo malzemelere uv baskı imkanı sunan Led UV baskı makinemiz ziyaretçilerimizin beğenisine sunuldu

Bunun yanında Yine Gongzheng in Thunderjet serisi olan Yeni teknoloji AQ1804UV baskı makinamız 4 adet i3200 baskı kafaları ile kurularak fuar boyunca duvar kağıdı baskısı yaparak fuarın gözdesi olmuştur.

AC1802UV Roll To Roll Led UV baskı makineleri de en çok tercih edilenler arasındaydı.

Kesim sistemlerimizde Cnc, Lazer, Dijital Cuter, Harf büküm ve kesim,Strafor kesim makinalarımız bulunmaktadır.

Procut dijital kesim sistemleri;

Daha ekonomik seri olan bu makinalar matbaa, ambalaj, reklam vb. sektörler için üretilmiştir.100cm’den 300 cm’e kadar konveyörlü flat tabla opsiyonları ile 100x130cm 180x150cm 250x160cm  250×180 300x200cm  ebadları bulunmaktadır. Fuarda sergilediğimiz dijital kesim makinamız ile numuneler yapılıp müşterilerimize sunuldu.

Ayrıca distrübütörlüğünü yaptığımız Mutoh’un makinalarının da tanıtımı yapıldı.

Mutoh bir Japon markası olup 80 yılı aşkın süredir dijital baskı teknolojileri üreticisi olarak sektörün lider markalarındandır.

Mutoh makine gruplarımız Eko solvent, süblime ve uv sistemlerinden oluşmaktadır.

Mutoh’un yeni serisi Mutoh XpertJet XPJ-1341SR PRO Eco-Solvent yazıcı, az yer kaplayan ve yüksek kaliteli çıktısı ile canlı grafik ve tabela üretimi için idealdir. MUTOH’un yeni orijinal VerteLith™ RIP Yazılımı tarafından desteklenmektedir XPJ-1341SR PRO ayrıca, daha pürüzsüz görünen görüntüler oluşturmak için şeritlenmeyi azaltan i-ekran optimizasyon teknolojisi bulunur.

XpertJet Tekstil-Transfer/Sublime  Serisi : Mutoh XPJ-1682WR; Yeni tasarlanmış malzeme besleme sistemi ve çok seviyeli ,ayarlanabilir pinç roller ile geliştirilmiş malzeme besleme mekanizmasıIşıklı baskı platformu ve yeni sezgisel OLED ekran, kısmen kullanılmış bir ruloda kalan medyayı kolayca takip etmek için Medya İzleyici özelliği, mükemmel kullanıcı deneyimi ve optimum kalitede baskılar sunuyor. Serinin diğer yeni modeli XPJ-1642WR Süblime Transfer Baskı Makinesi 2 adet ultra geniş AccuFine baskı kafası ile yüksek keskinlikte atışlar,Mutoh’un 4. nesil baskı teknolojisi i-screen özelliği ile yüksek hızlarda dahi bozulmayan  kaliteli baskılar, Mutoh’un DropMaster 2 teknolojisi ile çift yönlü baskılarda otomatik doğrulama, FeedMaster özelliği sayesinde otomatik feed (step) ayarı, Kapalı olan nozzleları diğer nozzle’lar ile telafi eden Nozzle Area Select teknolojisi ile daha uzun kafa ömrü sunuyor.

Mutoh XPJ-461 ve XPJ-661 Masaüstü uv baskı makinası; Mutoh/un doğrudan nesneye baskı yapan yazıcı modellerinden Valuejet 426uf ve 626uf modellerine ilave olarak sunulan model yeni çok dilli sezgisel OLED ekranı, geliştirilmiş baskı alanı Mutoh’un kısmi karartma teknolojisi gibi sistemlere sahip, yeni geliştirilmiş bölümlere ayrılmış 2 inç genişliğinde uv lamba ile donatılmış. Her iki yazıcıda CMYK veya CMYK+BEYAZ+VERNİK konfigürasyonunda kurulabiliyor ve 15cm kalınlığına kadar malzemelere doğrudan baskı yapabiliyor.

MUTOH kesim plotterları; yeni nesil teknolojisiyle daha da güçlenerek ve seçeneklerini arttırarak VC2-600,VC2-1300,VC2-1800 ebadlarında optik göz okuyuculu (pozalı sistem)tam otomatik kesim makinaları olarak üretilmeye devam etmektedir.

Tekstil gruplarımızda Süblime baskı makinaları, Halı baskı makinaları, DTF parça transfer baskı makinaları, DTF UV transfer baskı makinaları ve DTG direkt tişört baskı makinaları bulunmaktadır.

Bu grupta ayrıca kumaş ve ev tekstili için direkt baskı makinaları bulunmaktadır. Pigment ve dispers boya ile baskı yapan blanketli-blanketsiz tekstil makinalarımız, Ön işlem ve son işlem fikse, kalender ve presler ve laminasyon makinaları bulunmaktadır.

Tekstil olarak; Tekstil /Bayrak / Direkt kumaş  üzerine baskı imkanı veren, sektörün hızlı modeli olan Gongzheng GZS3204 Plus  Dijital Tekstil Baskı makinemiz standımızda yer aldı, Diğer yandan yeni model kendinden Fikseli 4 kafa Epson İ3200 Baskı Kafasına sahip 220 cm baskı genişliği ile Protexjet 2204HI Tekstil/ Bayrak Baskı Makinemiz müşterilerimizin beğenisine sunuldu.

Ayrıca Gongzheng / Thunderjet in Süblime Transfer Baskı Makinesi serisi GS1908T Süblime Transfer baskı makinemiz 8 adet Epson İ3200 A1 Baskı kafası, 190 cm baskı genişliği, 350m2/ saat baskı hızı ve jumbo malzeme besleme ve toplama sistemi ile müşterilerimizin beğenisine sunuldu.

 

TP60 parça baskı sistemi;

Tozlama sistemli transfer baskı sistemi pigment boya kullanan makinamız CMYK ve Beyaz boya kullanmaktadır. Her türlü kumaşa transfer baskıya uygundur. Dijital baskı makinası, tozlama fırını ve transfer presinden oluşan bu sistemde her türlü logo ve dijital baskı baskes yapmadan kumaşa aktarılabilmektedir. Beyaz boyadan dolayı renkli kumaşlara da transfer yapılabilmektedir. Tuşesiz yüksek yıkama hassasiyetli baskılar ve canlı renkler oluşmaktadır. Ekonomik seri bir sistemdir. Bu fuarda gruplar halinde teknolojilerimizi sergiledik ve müşterilerin kendi ihtiyacına göre kafaları karışmadan ürünleri incelemelerini sağladık.

UV sistem dijital baskı makinalarımızı 60cm’den 520cm enine kadar tamamını standımızda müşterilerin beğenisine sunduk. Flatbed UV, Hibrid UV, Roll to Roll UV, Promosyon UV makinalar olarak kategori halinde sergiledik. Müşterilerin denemeler yapmalarına ve incelemelerine imkan sağladık.

Türkiye’nin ilk 5,20 metre Hibrd UV makinasını standımızda sergiledik ve 4 gün boyunca hiç durmadan baskı yaparak dayanıklılık ve gücünü gösterdik.

Herkesin ihtiyacına uygun ebad ve hızlarda UV makinalarımızı tanıttık ve sattık.

Solvent ve eko solvent makinalarda da en çok çeşidi Prodigital olarak biz sergiledik.160cm den 5 metreye kadar çeşitli modellermizi müşterilerimizin beğenisine sunduk.

Tekstilde hem reel tekstil sektörüne yönelik makinalar hemde Soft Sıgn dediğimiz bayrak ve flamaya yönelik makinaları sergiledik ve sattık.

Son yıllarda Trend olan DTF pigment transfer baskı makinalarımızı da standımızda sergiledik. Ambalaj sektörü ve baskıcılarında ihtiyacı olan Dijital bıçaklı Flat kesicileriizi de çeşitli ebadlarda sergiledik.

Bütün sistemlerimize müşterilerimizin ilgisi çok yoğundu. Allah’a şükür tüm makinalarımızı fuarın ikinci günü satmış olduk. Fuardaki makinaların birkaç katıda sipariş aldık.

SIGN İstanbul Fuarı’nın sektör üzerindeki etkisi hakkında neler söylemek istersiniz? Fuarın sektör açısından öneminden bahseder misiniz?

İbrahim Tekeş: SIGN İstanbul fuarı artık sadece reklam sektörü için değil birçok sektör için çok önem kazandı. Sezonun başında yapılması ve 25 yıllık geçmişe sahip bir fuar olması organizasyonun güvenirliğini gücünü arttırıyor. Bana göre sektör için Avrasya’nın en etkili fuarı diyebiliriz. Artık bu fuarda bulunmak katılımcılar için bir prestij ziyaretçiler içinde en yeni dijital teknolojileri görme yeri oldu. İnsanlar bu fuara alıştı. Fuarın sektör açısından önemine gelince bunu kayıtlar ve rakamlar gösteriyor. Profesyonel ziyaretçilerin geldiğini ve bu ziyaretçilerin satın alma aşamasına geçtiğini görebiliyoruz. Bu fuar sektörün lokomotif gücü gibi oldu.

Fuara özel satış ve satışa yönelik görüşmeleriniz sizi memnun etti mi? Fuar ziyaretçilerinin gerçek profesyonel ve beklentileriniz doğrultusunda olduğunu düşünüyor musunuz?

 

İbrahim Tekeş: Fuardaki görüşmelerimizin bir kısmı satışa yönelikti ve çok sayıda sözleşme yaptık. Kısa sürelerde satışa dönecek birçok görüşmeler yaptık. SIGN İstanbul 2023 ve Promogift salonlarında iki standımızın olması bize çok büyük avantaj sağladı. Gelen tüm müşterilerimizi ağırlama imkanı bulduk. Fuar ziyaretçilerini kendi içinde değerlendirdiğimizde kendi seviyesinde Profesyonel ziyaretçiler diyebilirim. Beklentilerimiz doğrultusunda ve çalışmalarımız doğrultusunda istediğimiz tüm müşterilerimiz bizi ziyaret etti.

Standımızı ziyaret eden, makinalarımıza gerekli ilgiyi gösteren, bizi fuarda yalnız bırakmayan ve Prodigital’i fuarın en iyisi yapan değerli müşterilerimize teşekkür ederiz.

2023 yılını son çeyreğine girmiş bulunmaktayız. Son çeyrekle birlikte piyasalarda olumlu bir hareketlenme öngörüyor musunuz?

İbrahim Tekeş: 2023 yılında dünyada geçtiğimiz yıllardaki pandeminin zararlarından kurtulmakla geçti. Dünya ekonomileri sıkıntı çekti. Türkiye 2023 yılında yüzyılda bir yaşanacak çok büyük bir deprem felaketiyle sarsıldı. Bizim ülkemiz dışında bir yerde eğer bu deprem olsaydı o ülke elli yıl ayağa kalkamazdı. Allah’a şükür ülkemiz çok güçlü kadim devletimiz tüm gücüyle bu felaketin izlerini milletimizle beraber siliyor. Yılın son çeyreğinde ekonomide daha iyi gidişatının olacağını düşünüyorum. Orta vadeli planın uygulamaya geçilmesi, Türkiye’nin stratejik anlaşmalarla enerjide ve nakliye de orta koridor haline gelmesi ekonomiye daha iyi noktalara getirecektir.

 

Son olarak fuar vesilesiyle endüstriyel reklam sektörüne vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

İbrahim Tekeş: Endüstriyel reklam sektörü olarak, her sektöre hitap ettiğimiz için bize çok iş düşüyor. Yüksek ve kaliteli üretimlerle reel sektörlere destek vererek ihracat hamlesine katkı sağlamalıyız. Herkese hayırlı işler diliyorum.

Anahtar kelimlerle benzer içerikler

signistanbulgongzhengmutoharistodilli uvdijital baskı

Benzer İçerikler

Prodigital Genel Müdürü İbrahim Tekeş: Yatırımda başarıya ulaşmanın yolu doğru marka ve firma tercihidir

Prodigital Genel Müdürü İbrahim Tekeş: Yatırımda başarıya ulaşmanın yolu doğru marka ve firma tercihidir

İbrahim Tekeş: “Yatırım yapmayı planlayan firmaların bu dönemde daha real üretime yönelik alanlara iş yapacak dijital baskı m
Prodigital Genel Müdürü İbrahim Tekeş “2021 senesi, Gongzheng UV Yılı Olacak’’

Prodigital Genel Müdürü İbrahim Tekeş “2021 senesi, Gongzheng UV Yılı Olacak’’

Prodigital uzun yıllardır dijital baskı sektörünün gelişimi ile dünya çapında teknoloji üreten firmaların Türkiye Distiribütö
Prodigital Genel Müdürü İbrahim Tekeş: “Her zamankinden daha güçlü bir şekilde 2021 yılına giriyoruz”

Prodigital Genel Müdürü İbrahim Tekeş: “Her zamankinden daha güçlü bir şekilde 2021 yılına giriyoruz”

İbrahim Tekeş: “2020 yılını ticari anlamda iyi geçirdik diyebilirim. Piyasadan kaynaklanan bazı sıkıntılarla karşılaştık ama
Mutoh XpertJet Geniş Formatlı Yazıcılar

Mutoh XpertJet Geniş Formatlı Yazıcılar

Mutoh XpertJet Geniş Formatlı Yazıcılar Mutoh Industries Co. Ltd., iki yeni 64 ”(162 cm) genişliğinde yüksek kaliteli ve yük
PRODİGİTAL’DEN EYLÜL AYINDA SEKTÖRLERE YÖN VEREN DÖRT FUARA ÇIKARMA!

PRODİGİTAL’DEN EYLÜL AYINDA SEKTÖRLERE YÖN VEREN DÖRT FUARA ÇIKARMA!

PRODİGİTAL’DEN EYLÜL AYINDA SEKTÖRLERE YÖN VEREN DÖRT FUARA ÇIKARMA! Eylül ayında katılacağı sektörlere yön veren 4 farklı f
Sektörümüzde Kullanılan Geçmişten Günümüze Dijital Baskı Makinesi Markaları

Sektörümüzde Kullanılan Geçmişten Günümüze Dijital Baskı Makinesi Markaları

  Sektörümüzde Kullanılan Geçmişten Günümüze  Dijital Baskı Makinesi Markaları Ülkemiz dijital baskı makineleri ile 1980 ler
Prodigital Yönetim Kurulu Başkanı Sn İbrahim Tekeş SİgnGraphic Dergisi İçin FespaEurasia 2021 İle İlgili Değerlendirmelerde Bulundu

Prodigital Yönetim Kurulu Başkanı Sn İbrahim Tekeş SİgnGraphic Dergisi İçin FespaEurasia 2021 İle İlgili Değerlendirmelerde Bulundu

FESPA Eurasia Fuarı iki yıl aradan sonra tekrar düzenleniyor. Fuarla ilgili düşüncelerinizi ve beklentilerinizi öğrenebilir
Dijital Baskı Makinelerinde Kullanılan Baskı Malzemeleri Nelerdir ?

Dijital Baskı Makinelerinde Kullanılan Baskı Malzemeleri Nelerdir ?

Dijital baskı makinelerinde kullanılan malzemeler nelerdir?  Bu yazımızda hemen hemen her sektöre hitap eden dijital baskı m
Prodigital Reklam Makine Grubu Sorumlusu Sadık Akdaş: “SIGN İstanbul’u gerçek yatırımcı ziyaret etti”

Prodigital Reklam Makine Grubu Sorumlusu Sadık Akdaş: “SIGN İstanbul’u gerçek yatırımcı ziyaret etti”

Prodigital, SIGN İstanbul 2021’de, reklam, tekstil sektörüne, halı, promosyon, ahşap, cam, suni deri, dekorasyon ve mobilya s
Prodigital ve UV Baskı Çözümleri Dünyası

Prodigital ve UV Baskı Çözümleri Dünyası

Prodigital dijital baskı sektörünün gelişimi ile dünya çapında teknoloji üreten firmaların Türkiye Distiribütörlüklerini alar
8. ARED Ödülleri’22 başvuruları Prodigital sponsorluğunda başladı!

8. ARED Ödülleri’22 başvuruları Prodigital sponsorluğunda başladı!

Endüstriyel Reklam Ürünleri Sektörünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla, bu yıl sekizincisi düzenlenen ARED Ödülleri’22, “E
Prodigital Genel Müdürü İbrahim Tekeş: “Yatırımda uzun vadeli düşünmek her zaman kazanç getirir”

Prodigital Genel Müdürü İbrahim Tekeş: “Yatırımda uzun vadeli düşünmek her zaman kazanç getirir”

Prodigital, Türkiye ve çevre ülkeler temsilciliğini yürüttüğü Mutoh, DGI, Dilli, Aristo ve boya markalarıyla Fespa Global Pri