Prodigital Yönetim Kurulu Başkanı Sn İbrahim Tekeş

  • FESPA Eurasia Fuarı iki yıl aradan sonra tekrar düzenleniyor. Fuarla ilgili düşüncelerinizi ve beklentilerinizi öğrenebilir miyiz ?

 

Sektörel Fuar organizasyonları  üreticiler ve tedarikçiler için her zaman müşterileri ile bir araya geldiği sektörel buluşma alanları olmuştur ve sektöre her zaman bir hareket getirmiştir. Bu sene ki fuarında pandemi nedeniyle 2 yıl aradan sonra yeniden düzenlenecek olmasının sektörümüze olumlu yönde katkısı olacağına inanıyorum.

  • Prodigital olarak fuara nasıl hazırlandınız? Fuarda hangi ürünlerinizi ziyaretçilerle buluşturacaksınız ?

 

Prodigital olarak Eylül ayı itibariyle bugüne kadar sektörümüzle ilgili 5 farklı fuarda  katılımcı olarak bulunduk . Dolayısıyla Prodigital fuarlara sürekli hazır durumdadır.  Bu sene fuarda müşterilerimize yeni teknoloji Tekstil, UV, Solvent- Ecosolvent dijital baskı makinelerimizi müşterilerimizle buluşturmayı planlıyoruz.

 

  • Bu ürünler hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?

 

Fuarda Tekstil olarak son yılların popüler markası Gongzheng in GZS3204 Plus modeleni segileyeceğiz. Endüstiriyel tasarımı ve parçalanıp temizlenebilen Fuji Dimatix starfire baskı kafaları ile Tekstil sektörünün pamuklu kumaşa direk baskı ,polyester kumaşa direk baskı, süblime transfer baskı , dijital halı baskı ihtiyaçlarına cevap verebilen Gongzheng GZS3204 Plus modelimiz 320 cm baskı genişliğine sahip.

Yine bunun yanında yeni teknoloji  Orijinal Epson İ3200 A1 baskı kafaları ile yüksek çözünürlük ve hızlı baskı imkanı veren, endüstireyel tasarımı ile jumbo malzemelere baskı imkanı sunan Thunderjet AC1904T Dijital süblime transfer baskı makinemiz de standımızda yerini alacak.

Bu fuarda sergileyeceğimiz Uv Baskı Sistemlerimizden Gongzheng  GZM3200KM Roll To Roll ( rulodan ruloya) Led uv baskı makinemiz özellikle Lihgtbox, gergitavan ve duvar kağıdı gibi sektörlerin baskı ihtiyacına cevap veriyor.  GZM3200KM modelimiz 320 cm baskı genişliğine sahip opsiyonel KM1024İ veya KM1024A (6pl) baskı kafaları ile gerçek renkler ve yüksek baskı kalitesi sunuyor.

Yine müşterilerimizin beğenisine sunacağımız kompakt tasarımıyla büyük beğeni toplayan ve kullanıcıların hem rulo hem tabaka malzemelerine UV baskı imkanı sunan Gongzheng GZF1808D Hibrid Led UV Baskı Makinemiz standımızda yerini alacak.

Bunun yanında özellikle promosyon sektörünün dijital baskı ihtiyacına cevap veren  Gongzheng in Kişiselleştirilmiş ürünler için özel olarak geliştirilmiş ve yeni teknoloji Orijinal Epson İ3200 Baskı Kafaları ile ön plana çıkan Gongzheng H0906EI Flatbed Led UV Baskı Makinemiz müşterilerimizin beğenisine sunulacak.

Solvent – Ecosolvent grupta Gz- Starfire solvent ve Proprint ecosolvent modellerimizi müşterilerimizi standımızda inceleme fırsatı bulacaklar.

Standımızda ayrıca Mutoh Europe ve CGS ORIS, in ambalaj tasarımcılarının özel prova gereksinimleri için geliştirilmiş shirink film dahil çok çeşitli malzemelere benzersiz bir uçtan uca dijital baskı çözümü sunan Mutoh ValueJet  628MP de yerini alacak.

Kısacası Teksil sektöründen Sİgn , Reklam sektörüne, Ambalaj,Mobilya , Ahşap, Cam, Suni deri , halı Sektörü gibi birçok alanın dijital baskı ihtiyaçlarına çözüm sunabilecek en son teknoloji makinelerimiz ile Fespa EURASİA Fuarında yerimizi alacağız.

 

  • Fuar boyunca sektöre sunacağınız yenilikler / kampanyalar olacak mı ?

 

Prodigital bugüne kadar  dünya çapındaki en yeni teknolojileri ve çözümleri sektörümüze sunduk ve düzenlediğimiz uygun kampanyalar ile sektörümüzün yanında durduk. Ancak geldiğimiz noktada  dövizin bu kadar hareketli olduğu bir ortamda alımda satımda zarar getiriyor. Herkes ne yapacağını şaşırmış durumda.

Her şeye rağmen bu fuarda Tekstil de konseptimiz “sürdürelebilir moda “ sloganıyla  tamamen sürdürülebilir yeşil ve susuz pamuklu kumaş baskı, susuz tekstil boyama sistemleri ve çevre dostu dijital baskı sistemlerini sektöre ve müşterilerimize sunmak olacak.

 

 

  • Yakın zamanda Denizli de tekstil fuarına katıldınız. Kısaca bu fuar hakkında değerlendirmelerinizi alabilir miyiz ? Nasıl bir fuar geçirdiniz ?

 

Maalesef çok etkili bir fuar olmadı. Beklentimizin oldukça altında bir ziyaretçi sayısı ile karşılaştık. Dolayısıyla beklentimizin çok altında etkisiz bir fuar geçirdik diyebilrim. Ama yine de son gün bölgedeki sanayicilerden bir kısmı standımızı ziyaret ettiler ve uzun vadede yatırım düşünüyorlar. Diğer yandan fuarda bölgedeki eski müşterilerimiz standımızı ziyaret ettiler ve onlarla buluşma fırsatı bulduk.

 

  • Yılın son günlerinde, 2021 yıl değerlendirmenizi alabilir miyiz ? Prodigital olarak bu yıl nasıl geçti ?

 

2021 yılı pandeminin de etkisiyle Dünya ve Türkiye de iyi geçmedi ve yılın son günlerinde de kötü gidişat devam ediyor. Prodigital olarak yoğun bir tempoda çalıştık. Zor zamanlarda müşterilerimizin yanında olduk fakat dözvizdeki dalgalanmalar herkes gibi bizi de etkiliyor ve karlılığı alıp götürüyor. Satış olarak kötü bir yıl geçirmedik ama tahsilat sıkıntısı piyasaları kilitler duruma getirdi. Son dönemde hammadde ve ara mal sıkıntılarının baş gösterdiği sektörümüzde 2021 yılını ne kadar az hasarla atlatırsak bunu kar olarak görüyoruz. Dünyadaki ekonomik daralma ve üretim sıkıntıları, tedarik zincirindeki sıkıntılar devam ederse esas kalıcı hasarların o zaman olacağını düşünüyoruz. Şimdilik konumumuzu korumaya çalışıyoruz.

 

  • Önümüzdeki yıla dair planlamalarınız varsa kısaca bahseder misiniz?

 

Önümüzdeki yılda da Uv, Teskstil, Halı, Reklam, Ambalaj sektörlerine yoğunlaşmayı düşünüyoruz. Ayrıca Anadolu daki Bursa, Gaziantep, Adana ve Afyon’daki  ofis ve personelimize ek olarak belirli diğer bölgelerde de ofis ve personel alımı yaparak yerinde hizmet anlayışımızı genişletmeyi planlıyoruz .Prodigital olarak Sektörün tüm ihtiyaçlarına cevap verecek ve çözüm ortağı olacak en yeni teknolojileri her zaman olduğu gibi önümüzdeki yılda da müşterilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz.

 

  • Son olarak sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mıdır ?

 

Sektörün en büyük sorunu ticari ahlak eksikliği ve maliyet hesabı yapamamaktır. Reklam sektörü, başka alanda iş yapamayan insanların gelip müşterileri veya satıcı firmaları dolandırdığı zor durumda bıraktığı bir alan olmamalıdır. Reklamcıların bir kısmı maalesef aldığı malın parasını ödemiyor veya geciktiriyor ve bununla beraber aldığı işleri de müşterilerine tam ve zamanında eksiksiz teslim etmiyor, sektörün adını kötüye çıkarıyor.

Benzer İçerikler

Prodigital Genel Müdürü İbrahim Tekeş: Yatırımda başarıya ulaşmanın yolu doğru marka ve firma tercihidir

Prodigital Genel Müdürü İbrahim Tekeş: Yatırımda başarıya ulaşmanın yolu doğru marka ve firma tercihidir

İbrahim Tekeş: “Yatırım yapmayı planlayan firmaların bu dönemde daha real üretime yönelik alanlara iş yapacak dijital baskı m
Prodigital Genel Müdürü İbrahim Tekeş “2021 senesi, Gongzheng UV Yılı Olacak’’

Prodigital Genel Müdürü İbrahim Tekeş “2021 senesi, Gongzheng UV Yılı Olacak’’

Prodigital uzun yıllardır dijital baskı sektörünün gelişimi ile dünya çapında teknoloji üreten firmaların Türkiye Distiribütö
Prodigital Genel Müdürü İbrahim Tekeş: “Her zamankinden daha güçlü bir şekilde 2021 yılına giriyoruz”

Prodigital Genel Müdürü İbrahim Tekeş: “Her zamankinden daha güçlü bir şekilde 2021 yılına giriyoruz”

İbrahim Tekeş: “2020 yılını ticari anlamda iyi geçirdik diyebilirim. Piyasadan kaynaklanan bazı sıkıntılarla karşılaştık ama
Mutoh XpertJet Geniş Formatlı Yazıcılar

Mutoh XpertJet Geniş Formatlı Yazıcılar

Mutoh XpertJet Geniş Formatlı Yazıcılar Mutoh Industries Co. Ltd., iki yeni 64 ”(162 cm) genişliğinde yüksek kaliteli ve yük
PRODİGİTAL’DEN EYLÜL AYINDA SEKTÖRLERE YÖN VEREN DÖRT FUARA ÇIKARMA!

PRODİGİTAL’DEN EYLÜL AYINDA SEKTÖRLERE YÖN VEREN DÖRT FUARA ÇIKARMA!

PRODİGİTAL’DEN EYLÜL AYINDA SEKTÖRLERE YÖN VEREN DÖRT FUARA ÇIKARMA! Eylül ayında katılacağı sektörlere yön veren 4 farklı f
Sektörümüzde Kullanılan Geçmişten Günümüze Dijital Baskı Makinesi Markaları

Sektörümüzde Kullanılan Geçmişten Günümüze Dijital Baskı Makinesi Markaları

  Sektörümüzde Kullanılan Geçmişten Günümüze  Dijital Baskı Makinesi Markaları Ülkemiz dijital baskı makineleri ile 1980 ler
Dijital Baskı Makinelerinde Kullanılan Baskı Malzemeleri Nelerdir ?

Dijital Baskı Makinelerinde Kullanılan Baskı Malzemeleri Nelerdir ?

Dijital baskı makinelerinde kullanılan malzemeler nelerdir?  Bu yazımızda hemen hemen her sektöre hitap eden dijital baskı m
Prodigital Reklam Makine Grubu Sorumlusu Sadık Akdaş: “SIGN İstanbul’u gerçek yatırımcı ziyaret etti”

Prodigital Reklam Makine Grubu Sorumlusu Sadık Akdaş: “SIGN İstanbul’u gerçek yatırımcı ziyaret etti”

Prodigital, SIGN İstanbul 2021’de, reklam, tekstil sektörüne, halı, promosyon, ahşap, cam, suni deri, dekorasyon ve mobilya s
Prodigital ve UV Baskı Çözümleri Dünyası

Prodigital ve UV Baskı Çözümleri Dünyası

Prodigital dijital baskı sektörünün gelişimi ile dünya çapında teknoloji üreten firmaların Türkiye Distiribütörlüklerini alar
8. ARED Ödülleri’22 başvuruları Prodigital sponsorluğunda başladı!

8. ARED Ödülleri’22 başvuruları Prodigital sponsorluğunda başladı!

Endüstriyel Reklam Ürünleri Sektörünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla, bu yıl sekizincisi düzenlenen ARED Ödülleri’22, “E
Prodigital Genel Müdürü İbrahim Tekeş: “Yatırımda uzun vadeli düşünmek her zaman kazanç getirir”

Prodigital Genel Müdürü İbrahim Tekeş: “Yatırımda uzun vadeli düşünmek her zaman kazanç getirir”

Prodigital, Türkiye ve çevre ülkeler temsilciliğini yürüttüğü Mutoh, DGI, Dilli, Aristo ve boya markalarıyla Fespa Global Pri
PRODİGİTAL Signistanbul2022 de Ziyaretçilerine Dijital Baskı Makinesi Hediye Ediyor

PRODİGİTAL Signistanbul2022 de Ziyaretçilerine Dijital Baskı Makinesi Hediye Ediyor

PRODİGİTAL Signistanbul2022 de Ziyaretçilerine Dijital Baskı Makinesi Hediye Ediyor 8-11 Eylül 2022 Tarihleri arasında Tüyap